Дут, Ховд

Од Википедија — слободната енциклопедија

Дут (монголски: Дуут) е област во Монголија во покраината Ховд.[1] Од градот Ховд е оддалечен 76 километри[2].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Дут“. www.geonames.org. Посетено на 2021-04-04.
  2. Khovd Aimak Statistical Office. 1983-2008 Dynamics Data Sheet Архивирано на 22 јули 2011 г.

Координати: 47°31′15″N 91°37′44″E / 47.52083° СГШ; 91.62889° ИГД / 47.52083; 91.62889