Доргон, Ховд

Координати: 48°19′57″N 92°37′56″E / 48.33250° СГШ; 92.63222° ИГД / 48.33250; 92.63222
Од Википедија — слободната енциклопедија

Доргон (монголски: Дөргөн) е област во Монголија во покраината Ховд. Од градот Ховд е оддалечен 106 километри[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

48°19′57″N 92°37′56″E / 48.33250° СГШ; 92.63222° ИГД / 48.33250; 92.63222