Ховд, Ховд

Координати: 48°07′27″N 91°22′30″E / 48.12417° СГШ; 91.37500° ИГД / 48.12417; 91.37500
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ховд (монголски: Ховд) е област во Монголија во покраината Ховд.

48°07′27″N 91°22′30″E / 48.12417° СГШ; 91.37500° ИГД / 48.12417; 91.37500