Бујант, Ховд

Координати: 48°10′22″N 91°46′05″E / 48.17278° СГШ; 91.76806° ИГД / 48.17278; 91.76806
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бујант (монголски: Буянт) е област во Монголија во покраината Ховд. Од градот Ховд е оддалечен 19 километри[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

48°10′22″N 91°46′05″E / 48.17278° СГШ; 91.76806° ИГД / 48.17278; 91.76806