Бојан Санковиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Црна Гора Бојан Санковиќ
Лични податоци
Роден на 21 ноември 1993.(1993-11-21)(30 г.)
Роден во Книн, Хрватска
Висина &100000000000001770000001,77 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Ујпешт
Број 18
Младинска кариера
2007–2012 Младост Подгорица
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012–2013
2013–
Младост Подгорица
Ујпешт
28
71
(0)
(1)

Бојан Санковиќ (р. 21 ноември 1993 во Книн) — црногорски фудбалер кој моментално игра за унгарскиот прволигаш Ујпешт.[1]

Статистика[уреди | уреди извор]

Клуб Сезона Лига Куп Лига Куп Европа Сумирано
Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови
Младост Подгорица
2012–13 28 0 4 0 0 0 0 0 1 0
2013–14 0 0 0 0 0 0 5 0 5 0
Сумирано 28 0 4 0 0 0 5 0 37 0
Ујпешт
2013–14 17 0 5 1 4 0 0 0 26 1
2014–15 4 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Сумирано 17 0 5 1 5 0 0 0 27 1
Кариера
45 0 9 1 5 0 5 0 64 1

Табелата се однесува само на настапи кои ги имал фудбалерот до 3 септември 2014 година.

Титули[уреди | уреди извор]

Клупски[уреди | уреди извор]

Ујпешт[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Бојан Санковиќ“. Soccerway.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]