Давид Банаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Унгарија Давид Банаи
Лични податоци
Роден на 9 мај 1994 (1994-05-09) (27 г.)
Роден во Будимпешта, Унгарија
Висина &100000000000001900000001,90 м
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Ујпешт
Број 23
Младинска кариера
–2012 Ујпешт
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012–
Ујпешт 18 (0)
Репрезентација
2015– Унгарија Унгарија 21 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 11 ноември 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 11 ноември 2017

Давид Банаи (р. 9 мај 1994 во Будимпешта) — унгарски фудбалер. Тој е резервен голман на унгарскиот прволигаш Ујпешт[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Давид Банаи“. Soccerway.