Ремзифаик Селмани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонија Ремзифаик Селмани
Лични податоци
Роден на 5 мај 1997 (1997-05-05) (23 г.)
Роден во Тетово, Македонија
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Ујпешт
Број 25
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2014–2017
2017–
Ренова
Ујпешт
60
3
(10)
(0)
Репрезентација
2016–2017 Македонија Македонија 19 3 (3)
2017– Македонија Македонија 21 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 11 ноември 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 11 ноември 2017

Ремзифаик Селмани (р. 5 мај 1997 во Тетово) — македонски фудбалер кој моментално игра за унгарскиот прволигаш Ујпешт.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ремзифаик Селмани“. Soccerway.