Прејди на содржината

Џесика Бил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џесика Бил
Џесика Бил на забавата по повод премиера на филмот Илузионист
Роден(а)Џесика Клер Бил
3 март 1982(1982-03-03)(42 г.)
Или, Минесота, Соединетите Држави
Активен1996 – сè уште

Џесика Клер Бил (англиски: Jessica Claire Biel) (родена 3 март 1982) — американска глумица и поранешен топ модел, која се има појавувано во неколку холивудски филмови, вклучувајќи ги: Summer Catch, Тексашки масакар со моторна пила, Илузионист, и Сега ве прогласувам Чак и Лери. Таа е исто така добро позната и по нејзината улога Мери Кемден во познатата семејна драма Седмо небо.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]