Ролс-Ројс Фантом

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Rolls-Royce Phantom)
Прејди на: содржини, барај

Ролс-Ројс го користи името Фантом (англиски: Phantom) за повеќе модели на луксузни возила многу долго време: