Ролс-Ројс Фантом

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ролс-Ројс го користи името Фантом (англиски: Phantom) за повеќе модели на луксузни возила многу долго време: