Insomniac (албум од Green Day)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Insomniac“
Студиски албум од Green Day
Издаден10 октомври 1995 (1995-10-10)
Снимендекември 1994–мај 1995 во Беркли (Калифорнија)
ЖанрПанк
Траење32:49
Издавачка куќаReprise
ПродуцентРоб Кавало и членовите на Грин Деј
Green Day — Хронологија
Dookie
(1994)
Insomniac
(1995)
Nimrod
(1997)

Insomniac е четвртиот албум од американската панк рок група Green Day.[1]

Список на песни[уреди | уреди извор]

Сите текстови на Били Џо Армстронг, освен таму каде е забележано, сета музика искомпонирана од Green Day, освен таму каде е забележано.

Бр. Наслов Траење
1. „Armatage Shanks“   2:17
2. „Brat“   1:43
3. „Stuck with Me“   2:16
4. „Geek Stink Breath“   2:15
5. „No Pride“   2:19
6. „Bab's Uvula Who?“   2:08
7. „86“   2:47
8. „Panic Song“ (текстот го напишале Мајк Дирнт и Армстронг) 3:35
9. „Stuart and the Ave.“   2:03
10. „Brain Stew“   3:13
11. „Jaded“   1:30
12. „Westbound Sign“   2:12
13. „Tight Wad Hill“   2:01
14. „Walking Contradiction“   2:31
Вк. траење:
32:49

Наводи[уреди | уреди извор]