Child Rebel Soldier

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Child Rebel Soldier
Од лево кон десно: Кање Вест, Лупе Фијаско и Фарел Вилијамс
Биографски податоци
ЖанровиАлтернативен хип-хоп
Период на активност2007–2013
Издавачи1st & 15th, GOOD, Star Trak
Членови
Лупе Фијаско
Кање Вест
Фарел Вилијамс

Child Rebel Soldier, скратено CRS, е поранешна хип-хоп супергрупа која била составена од хип-хоп артистите Кање Вест, Лупе Фијаско и Фарел Вилијамс.[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Синглови[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Can't Tell Me Nothing“. Amazon. Amazon.com, Inc. 2008. Посетено на 2008-04-12.