Child Rebel Soldier

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Child Rebel Soldier
Од лево кон десно: Кање Вест, Лупе Фијаско и Фарел Вилијамс
Биографски податоци
Жанрови Алтернативен хип хоп
Период на активност 2007–2013
Издавачи 1st & 15th, GOOD, Star Trak
Членови
Лупе Фијаско
Кање Вест
Фарел Вилијамс

Child Rebel Soldier, скратено CRS, е поранешна хип хоп супергрупа која била составена од хип хоп артистите Кање Вест, Лупе Фијаско и Фарел Вилијамс.[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Синглови[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Can't Tell Me Nothing“. Amazon. Amazon.com, Inc. 2008. http://www.amazon.com/dp/images/B0012IV6MK/?img=1. посет. 12 април 2008 г.