GOOD Music

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
GOOD Music
G.O.O.D..gif
Холдинг компанија The Island Def Jam Music Group
Основана 2004
Основач Кање Вест
Дистрибутер Def Jam Recordings
(Во САД)
Mercury Records
(Надвор од САД)
Жанр Хип-хоп музика, Р&Б, Алтернативен Хип-Хоп
Земја на потекло САД
Локација Њујорк Сити

GOOD Music е американска издавачка куќа формирана во 2004 од страна на пејачот/рапер Кање Вест.[1][2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. About G.O.O.D. Music ThisIzGame.
  2. Langhorne, Cyrus (Jul 14, 2010). „Kanye West's G.O.O.D. Music Is Not A Record Label, "It's Basically A Family And A Production Company". Soul of Hip-Hop. Архивирано од изворникот на 2011-10-31. Посетено на 2011-02-26. Text "SOHH.COM" ignored (help)
  3. Harper, Rosario (Aug 27, 2010). „Kanye West's "G.O.O.D." Music A Beautiful Concept, Says GLC - SOHH.COM“. Soul of Hip-Hop. Архивирано од изворникот на 2012-09-09. Посетено на 2011-02-26.