1738 во музиката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во музиката (Табела)
1728172917301731173217331734 •   
173517361737 1738 173917401741
   1742174317441745174617471748
Поврзан временски период или предмет
1735173617371738173917401741
1700-тите1710-тите1720-тите1730-тите1740-тите1750-тите1760-тите
17 век18 век 19 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1738 година во музиката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди]