Широ Тешима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Широ Тешима
Лични податоци
Роден на 26 февруари 1907(1907-02-26)
Роден во Јапонија
Починал на 6 ноември 1982(1982-11-06) (возр. 75)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (2)

Широ Тешима (роден 26 февруари 1907 во Хирошима - починал на 6 ноември 1982) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 2
Вкупно 2 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]