Чука

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Чука означува каменита височина или каменит врв.[1]

Села во Македонија
Села во Егејска Македонија
Археолошки локалитети

Наводи[уреди | уреди извор]