Харис Вучкиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Словенија Харис Вучкиќ
Haris Vučkić.jpg
Лични податоци
Роден на 8 август 1990 (1990-08-08) (31 г.)
Роден во Љубљана, Словенија
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Виган Атлетик Виган Атлетик
Број 29
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2009 Предлошка:Fb team Domzale 5 (0)
2009-2012 Њукасл Јунајтед Њукасл Јунајтед 6 (0)
2012Кардиф Сити Кардиф Сити 5 (1)
2013-2014Ротерам Јунајтед Ротерам Јунајтед 22 (4)
2014-2015 Њукасл Јунајтед Њукасл Јунајтед 1 (0)
2015Ренџерс Ренџерс 17 (8)
2015-Виган Атлетик Виган Атлетик 2 (0)
Репрезентација
2012- Словенија Словенија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Харис Вучкиќ (роден на 21 август 1992, Љубљана) - словенечки фудбалер, играч од средниот ред на Виган Атлетик.