Разлика помеѓу преработките на „Солунски конгрес од 1903 година“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Солунски конгрес преместена како Солунски конгрес од 1903: има два конгреса во солун еден во 1896 а вториот 1903.. оваа статија се однесува на
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Солунски конгрес преместена како Солунски конгрес од 1903: има два конгреса во солун еден во 1896 а вториот 1903.. оваа статија се однесува на)

Прегледник