Разлика помеѓу преработките на „Зеландија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 93 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: линкови -> врски, cite web -> цитирана веб страница, Category -> Категорија, Image -> Податотека)
с
 
==Надворешни врски ==
* [http://www.teara.govt.nz/EarthSeaAndSky/OceanStudyAndConservation/SeaFloorGeology/1/en ZealandiaЗеландија, the New Zealandновозеландскиот (drownedпотонат) Continent, from ''Te Ara''континент]
* [http://www.gns.cri.nz/research/marine/eez.html TheКрајбрежјето coastи and beyondпонатаму]
<br>
 
[[Категорија:Геологија на Нов Зеланд]]
[[Категорија:Океанија]]
[[Категорија:Нов Зеланд]]
 
[[en:Zealandia (continent)]]

Прегледник