Британско кралско семејство: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
<imagemap>
Image:Roy-fam-2007.jpg|right|500px|thumb|Речиси сите членови на британското кралско семејство собрани на вечера 60-годишнина од бракот на кралицата Елизабета II и Војводата од Единбург ([[Катарина, Војвотка од Кент|Војвотката од Кент]] е отсутна; [[Леди Луиса Виндзор]] или не е присутна или не е фотографирана, а [[Џејмс, Виконт Северн|Виконтот Северн]] сеуште не бил роден во времето на фотографијата. Кликнете на лицата на луѓето за да ја погледате статијата за секој човек)
circle 203 153 28 [[Елизабета II|Кралицата]]
circle 281 147 28 [[Принц Филип, Војвода од Единбург|Војводата од Единбург]]

Прегледник