Прејди на содржината

Тато, што правеше ти во Големата војна?: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{italictitle}} → {{закосен наслов}}
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с →‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{italictitle}} → {{закосен наслов}}
 
Ред 1:
{{закосен наслов}}
{{italictitle}}
[[Податотека:Daddy,_what_did_You_do_in_the_Great_War%3F.jpg|мини|Постерот]]
„'''''Тато, што правеше ти во Големата војна?'''''“ ― постер за регрутирање војници од 1915 година. Бил објавен од Парламентарниот комитет за регрутирање, за да се охрабри влегувањето во [[Прва светска војна|Првата светска војна]]. Постерот ја покажува ќерката како му поставува прашање на нејзиниот татко: „Тато, што правеше ти во Големата војна?“