Анатолиj Соловjаненко: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Отстрането уредувањето на 134.249.72.154 (разговор), вратено на последната верзија на 95.158.61.13)
 
'''Анатолиj Соловjаненко''' ([[Донецк]], {{роден|25|септември|1932}} - {{починал|29|jули|1999}}), оперски [[пејач]], [[тенор]], еден од најголемите пејачи на сите времиња. Херој на Украина (2008). Народен глумец на СССР (1975).
[[Категорија:Народни глумциартисти на СССР]]

Прегледник