Твитер: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 7 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| company_type = [[Јавна компанија|Јавна]]
| traded_as = {{NYSE|TWTR}}
| foundation = {{Start date and age|2006|03|21|df=yes}}
| founder = [[Џек Дорсеј]], [[Ноа Глес]],<br />[[Еван Вилијамс]], [[Биз Стоун]]
| location_city = [[Сан Франсиско]], [[Калифорнија]]

Прегледник