Разлика помеѓу преработките на „Матијас Фишер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести
с (clean up, replaced: language=German → language=de using AWB)
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
[[Податотека:TBB-MBC-Fischer.JPG|мини|Матијас Фишер во 2015 година]]
'''Матијас Фишер''' (роден на 30 јули 1971) е германски професионален кошаркарски тренер и поранешен играч. Во моментов, тој е главен тренер на Валтер Тибинген од [[Бундеслига|Кошаркарската Бундеслига]] (ББЛ).<ref name=koelnjob>{{citeнаведени newsвести|title=Neue sportliche Doppelspitze|url=http://www.telekom-baskets-bonn.de/news/2013-06-05/neue-sportliche-doppelspitze.html|accessdate=19 June 2013|newspaper=telekom-baskets-bonn.de|date=5 June 2013|language=de}}</ref>
 
=== Луксембуршки национален тим ===

Прегледник