Матијас Фишер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Матијас Фишер во 2015 година

Матијас Фишер (роден на 30 јули 1971) е германски професионален кошаркарски тренер и поранешен играч. Во моментов, тој е главен тренер на Валтер Тибинген од Кошаркарската Бундеслига (ББЛ).[1]

Луксембуршка репрезентација[уреди | уреди извор]

Фишер го тренирал репрезентацијата на Луксембург во 2007 година.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Neue sportliche Doppelspitze“. telekom-baskets-bonn.de (германски). 5 June 2013. Посетено на 19 June 2013.