Разлика помеѓу преработките на „Чикашки универзитет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Основање - 1910-тите години: Јазична исправка, replaced: Пацифичк → Тихоокеанск
с (→‎Основање - 1910-тите години: Правописна исправка, replaced: стамбен → станбен (2), Стамбен → Станбен (2))
с (→‎Основање - 1910-тите години: Јазична исправка, replaced: Пацифичк → Тихоокеанск)
Арапи, Среден Исток, северна Африка 0.4% 0.2% 0.2% 0.4%
Азијци 13.8% 4.6% 14.7% 11.6%
Од ПацифичкитеТихоокеанските острови 0.06% 0.02% 0.06% 0.06%
Шпанци, Латинска Америка 8.6% 3.0% 4.2% 5.4%
Лица од повеќе култури 0.4% 0.9% 1.1% 0.8%

Прегледник