Евдокија Бајана: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: византискиот император → византискиот цар using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: византискиот император → византискиот цар using AWB)
|image =
|caption =
|succession =Сопруга на византискиот императорцар
|reign = 900–901
|spouse =[[Лав VI Мудриот]]

Прегледник