11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
|[[Илија Милчин]] — македонски глумец, [[режисер]], [[Лингвист|лингвист]] и преведувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[19182002]] 
|[[Џејмс Тобин]] — американски [[економист]], добитник на [[Нобелова награда за економија|Нобеловата награда]].
|-

Прегледник