Разлика помеѓу преработките на „Синусен бран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 75 бајти ,  пред 3 години
с (отстранета Категорија:Wave mechanics; додадена Категорија:Бранова механика користејќи го HotCat)
 
== Фуриеви серии ==
[[ПодатотекаFile:Waveforms mk.svg|мини|400x400пкс|SineСинусен, [[SquareКвадратен waveбран|squareквадратен]], [[Triangleтриаголен waveбран|triangleтриаголен]], and и [[Sawtoothпилест waveбран|sawtoothпилест]] waveformsбранов облик.]]
 
{{main|Фуриева анализа}}

Прегледник