Жупања: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 61 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q394310 (translate me))
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Жупања''' ([[хрватски]]: '''Županja''') е [[град]] во источна [[Хрватска]]. ГрадГрадот се наоѓа на границата са [[Босна и Херцеговина]].
 
{{Вуковарско-сремска жупанија}}
[[Категорија:Градот на Хрватска]]

Прегледник