Николај Чернишевски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 28 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q192331)
сНема опис на уредувањето
[[Податотека:Nikolay Chernyshevsky.jpg|мини|десно|200п|Чернишевски]]
'''Николај Гаврилович Чернишевски''' (на руски: {{lang-ru|Никола́й Гаври́лович Черныше́вский}}; [[12 јули]] [[1828]] – [[17 октомври]] [[1889]]) е истакнат руски општественик, писател, економист и филозоф <ref>Каменев Л. Б. Чернышевский, 1933. — 196 с. (Жизнь замечательных людей)</ref>.
 
== Биографија ==

Прегледник