Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
fixing dead links
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q929093 (translate me))
с (fixing dead links)
== Надворешни врски ==
* [http://akunin.ru/istoria/tabel/ табела на чинови (на руски)]
* [http://web.archive.org/20041127111422/home.comcast.net/~markconrad/Ranks.html Табела на чинови през руската историја (на англиски)]
 
[[Категорија:Царска Русија]]

Прегледник