Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Робот: Брише es:Copa de Italia (strong connection between (2) mk:Куп на Италија and es:Coppa Italia))
! Фаза !! Рунда !! Клубови<br />останати !! Клубови<br />вклучени !! Победници од<br />претходната рунда !! Ново влезени<br />во оваа рунда !! Лигите од кој влегуваат тимовите во оваа рунда
|-
| rowspan="4"| Прва Фаза || Прва Рунда ||align="center"| 78 ||align="center"| 36 ||align="center"| noneнема ||align="center"| 36 || Тимови од [[Лига Про]] и [[Серија Д]]
|-
| Втора Рунда ||align="center"| 60 ||align="center"| 40 ||align="center"| 18 ||align="center"| 22 || [[Серија Б]]
| Трета Рунда ||align="center"| 40 ||align="center"| 32 ||align="center"| 20 ||align="center"| 12 || Послабо рангираните тимови од [[Серија А]] од претходната сезона
|-
| Чатврата Рунда ||align="center"| 24 ||align="center"| 16 ||align="center"| 16 ||align="center"| noneнема || никој
|-
| rowspan="4"| Втора фаза || Round of 16 ||align="center"| 16 ||align="center"| 16 ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 || Виско рангираните [[Серија А]] тимови
|-
| Четвртфинале ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 ||align="center"| noneнема || никој
|-
| Полуфинале ||align="center"| 4 ||align="center"| 4 ||align="center"| 4 ||align="center"| noneнема || никој
|-
| Финале ||align="center"| 2 ||align="center"| 2 ||align="center"| 2 ||align="center"| noneнема || никој
|}
 

Прегледник