Разлика помеѓу преработките на „Естуар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47053 (translate me))
с
== Поврзано ==
* [[Лиман]]
* [[ДелтаРечна делта]]
* [[Ријас]]
* [[Список на водотеци]]
 
== Надворешни врски ==
{{commons categoryрв|Estuaries|Естуари}}
* [http://ecopath.org/LifeInTheChesapeakeBay/ Анимиран документарец за заливот ЧизпикЧезапик]
{{Wiktionary|естуар}}
* [http://ecopath.org/LifeInTheChesapeakeBay/ Анимиран документарец за заливот Чизпик]
* {{cite web
|url=http://www.onr.navy.mil/Focus/ocean/habitats/estuaries1.htm

Прегледник