Виборг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 750 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q21176 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава stq:Viborg)
с (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q21176 (translate me))
 
[[Категорија:Градови во Данска]]
 
[[bs:Viborg]]
[[br:Viborg]]
[[ca:Viborg (Dinamarca)]]
[[cs:Viborg]]
[[da:Viborg]]
[[de:Viborg]]
[[et:Viborg]]
[[el:Βίμποργκ (Δανία)]]
[[en:Viborg, Denmark]]
[[es:Viborg]]
[[eu:Viborg]]
[[fr:Viborg]]
[[ko:비보르]]
[[hr:Viborg]]
[[is:Viborg]]
[[it:Viborg]]
[[kl:Viborg]]
[[ka:ვიბორგი (დანია)]]
[[csb:Viborg]]
[[lt:Viborgas]]
[[hu:Viborg (Dánia)]]
[[nl:Viborg (stad)]]
[[ja:ヴィボー]]
[[frr:Viborg]]
[[no:Viborg]]
[[nn:Viborg i Danmark]]
[[pl:Viborg]]
[[pt:Viborg]]
[[ro:Viborg]]
[[ru:Виборг (город)]]
[[se:Viborg]]
[[stq:Viborg]]
[[sr:Виборг (Данска)]]
[[fi:Viborg]]
[[sv:Viborg, Danmark]]
[[uk:Віборг (Данія)]]
[[vi:Viborg]]
[[vo:Viborg (Danän)]]
[[zh:維堡 (丹麥)]]

Прегледник