Разлика помеѓу преработките на „Живко Фирфов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 23 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| bgcolour = #6495ED
| name = Живко Фирфов
| image = [[File:Живко Фирфов.jpg|thumb|Живко Фирфов]]
| birthname = Живко Фирфов
| birthdate = [[20 Ноемвриноември]] [[1906]]
| location = Велес
| deathdate = [[21 Јулијули]] [[1984]]
| nationality = Македонец
| field = Етномузикологетномузиколог, диригент, музички деец
}}
'''[[Живко Фирфов]]''' ({{роден во|Велес|Македонија}}, {{роден на|20|ноември|1906}} - {{починал на|21|јули|1984}}), [[Македонија|македонски]] [[Етномузикологија|етномузиколог]], [[педагог]], [[диригент]] и музички деец.

Прегледник