Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Додава sh:Patrijarh vaseljenski Vartolomej I
с (r2.7.3) (Робот: Менува az:I Varfolomey; козметички промени)
с (r2.7.3) (Робот: Додава sh:Patrijarh vaseljenski Vartolomej I)
[[sk:Vartholomeos I.]]
[[sr:Васељенски патријарх Вартоломеј I]]
[[sh:Patrijarh vaseljenski Vartolomej I]]
[[fi:Bartolomeos I]]
[[sv:Bartholomeus I av Konstantinopel]]
126.849

уредувања

Прегледник