Гаспар Санз: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 129 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: hu:Gaspar Sanz)
сНема опис на уредувањето
 
{{композитор-никулец}}
{{Шпанија-музичар-никулец}}
 
[[Категорија:Шпански музичари|Санз, Гаспар]]
[[Категорија:Шпански композитори|Санз, Гаспар]]
[[Категорија:Шпански класични гитаристи|Санз, Гаспар]]

Прегледник