Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Физичка географија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (r2.7.1) (Бот Додава: ia:Categoria:Geographia physic)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Санат:Физикалық география)
[[krc:Категория:Физика география]]
[[ka:კატეგორია:ფიზიკური გეოგრაფია]]
[[kk:Санат:Физикалық география]]
[[la:Categoria:Geographia physica]]
[[lv:Kategorija:Fiziskā ģeogrāfija]]
[[pt:Categoria:Geografia física]]
[[ro:Categorie:Geografie fizică]]
[[ru:Категория:Физическая география]]
[[rue:Катеґорія:Фізічна ґеоґрафія]]
[[ru:Категория:Физическая география]]
[[sc:Categoria:Geografia fisica]]
[[simple:Category:Physical geography]]
126.282

уредувања

Прегледник