1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 113 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[193]] 
|[[Дидиј Јулијан]], римски император.
|-
|valign="top" align="right"|[[1846]] 
|[[Папа Григур XVI]], римски папа.

Прегледник