Бабуна (река): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 36 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.5.1) (Бот Додава: ru:Бабуна (река))
Нема опис на уредувањето
:''За други значења на поимот '''Бабуна''', видете на [[Бабуна (појаснување)|појаснителната страница]]''
{{Infobox River | river_name = Бабуна<br />
| image_name = Reka Babuna-River-Azot Veles.jpg|150п
| caption = Бабуна, сликанаво одблизина патотна Богомила - ПапрадиштеВелес
| origin = [[Јакупица]], [[Македонија]]
| mouth = [[Вардар]] {{МКД}}

Прегледник