Прејди на содржината

Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: pt:Nikos Zachariádis)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Никос Захаријадис''' ({{роден во|Едрене}}, {{роден на|27|април|1903}} - {{починал во|Сургут}}, {{починал на|8|август|1973}}) е генерален секретар на [[Комунистичка партија на MakedonijaГрција|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.