Разлика помеѓу преработките на „Кралство Унгарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 6.551 бајт ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Infobox Former Country |native_name = ''Magyar Királyság'' |conventional_long_name = Кралство Унгарија |common_name = Унгарија |...
(Создадена страница со: {{Infobox Former Country |native_name = ''Magyar Királyság'' |conventional_long_name = Кралство Унгарија |common_name = Унгарија |...)
(нема разлика)

Прегледник