Апостол Тома: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 25 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Saint
с (Бот Додава: ta:புனித தோமர்)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Saint)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија за светец
{{Infobox Saint
|name=Свети Тома
|birth_date=[[1 век]]
941.847

уредувања

Прегледник