Сергеј Остапчук

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сергеј Остапчук
Роден 19 март 1990(1990-03-19)
Новополоцк, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 21)
Јарослављ, Русија
Позиција крило
Shoots лева
Played for Локомотив Јарослављ (RSL)/(KHL)
Кариера 2007–2011

Сергеј Остапчук (роден на 19 март 1990 - 7 септември 2011) беше руски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]