Поштар (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Поштар“
РежисерБогдан Поп Ѓорчев
СценаристБогдан Поп Ѓорчев
НастапуваатВанчо Петрушевски
Катерина Крстева
Силвија Стојановска
Кирил Андоновски
Ѓорѓи Колозов
Благоја Спиркоски - Џумерко
Премиера1991
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Поштар e македонски игран филм по сценарио и режија на Богдан Поп Ѓорчев.

Премиерата била одржана во 1991 година.