Пола Фернандес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пола Фернандес

Пола Фернандес де Соуза (анг. Paula Fernandes de Souza родена на 28 август 1984) — бразилска кантри-пејачка и текстописец.

Животопис[уреди | уреди извор]

Тејлор е родена во Седум Езера, Минаш Жераис на 28 август 1984 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]