Прејди на содржината

Параклис „Покров на Пресвета Богородица“ - Аргулица

Координати: 41°49′07.59″N 22°16′31.76″E / 41.8187750° СГШ; 22.2754889° ИГД / 41.8187750; 22.2754889
Од Википедија — слободната енциклопедија
Покров на Пресвета Богородица

Поглед на параклисот

македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Штипско
Парохија Карбинска
Местоположба

Карта

Координати 41°49′07.59″N 22°16′31.76″E / 41.8187750° СГШ; 22.2754889° ИГД / 41.8187750; 22.2754889
Место Аргулица
Општина Карбинци
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Пресвета Богородица
Архитектонски опис

Покров на Пресвета Богородицапараклис во близина на штипското село Аргулица, Македонија.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]