Прејди на содржината

Пабло Армеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Колумбија Пабло Армеро
Лични податоци
Роден на 2 ноември 1986(1986-11-02)(37 г.)
Роден во Тумако, Колумбија
Висина &100000000000001700000001,70 м
Позиција лев бек, лево крило
Клупски податоци
Сегашен клуб Баија Баија
Број 7
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2008 Америка де Кали Америка Кали 108 (6)
2009-2010 Палмеирас Палмеирас 36 (1)
2010–2013 Удинезе Удинезе 69 (3)
2013–2014 Наполи Наполи 29 (2)
2014Вест Хем Јунајтед Вест Хем Јунајтед 5 (0)
2014–2015Милан Милан 8 (0)
2015–2016Фламенго Фламенго 4 (0)
2014–2017 Удинезе Удинезе 5 (1)
2017– Баија Баија 2 (0)
Репрезентација
2008- Колумбија Колумбија 67 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 17 јануари 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 јануари 2012

Пабло Естифер Армеро (роден на 2 ноември 1986) — колумбиски фудбалер, лев бек на Баија и на колумбиската репрезентација.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]