Осоја (Скрапар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Осоја
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Осоја (албански: Osojë) — село во општината Скрапар на Белградската област, Албанија.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Предлошка:Скрапари